entuzjastycznie, czasem o internecie
Kategorie: Wszystkie | archiwum
RSS
sobota, 05 maja 2007

Od początku maja można sobie swobodnie (nie będąc betatesterem) korzystać z nowej-darmowej-rewolucyjnej-p2p-telewizji-nowej-ery-nie-mylić-z-n stworzonej przez autorów Kazaa oraz Skype - czyli z Joost . Wystarczy mieć zaproszenie (jak je dostać? o tym na końcu) i pobrać program.
Aplikacja dostępowa jest dostępna w wersjach na Windows XP/Vista i intelowe wydanie Mac OS X. Nie ma i nie będzie Joosta dla Win2000, natomiast linuksiarze i posiadacze makówek PPC ponoć mają na co czekać.
Instalacja na MacBooku przebiegła bezboleśnie, chwilę po włączeniu programu miałem już listę 27 kanałów „telewizyjnych”. Na dzień dobry zaskoczenie - o kurde, to wygląda jak FrontRow! - i rozczarowanie dosyć nędzną ofertą programową. Jakość obrazu i dźwięku waha się od słabej do przyzwoitej, szkoda że niewiele produkcji dostępnych jest w formie szerokoekranowej.

Fifth Gear - widać wszystkie elementy interfejsu Joost
Fifth Gear, jeden z nielicznych programów wykorzystujących szeroki ekran

Wydaje mi się, że skończyłem na jakiś czas dłubać przy wyglądzie. Zapewne w egzotycznych przeglądarkach (typu IE) połowa rzeczy nie działa - być może poprawię przy okazji.
piątek, 04 maja 2007

4:39, widok z mojego okna

Nowy dzień, nowy blog. Witam. 

1 ... 16 , 17 , 18 , 19